ომბუდსმენი ბავშვის მიმართ სავარაუდო უგულებელყოფის ფაქტს ეხმიანება
თბილისი. საქართველოს სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია ეხმიანება სოციალური ქსელით გავრცელებულ ვიდეო მასალას, რომელიც ბავშვის მიმართ სავარაუდო უგულებელყოფის ფაქტს ასახავს.
„2018 წლის 18 აპრილს სახალხო დამცველი პირადად შეხვდა ბავშვს, მის მშობელს და მკურნალ ექიმს, ასევე მყისიერი კომუნიკაცია შედგა სოციალური მომსახურების სააგენტოსთან. მიუხედავად მშობლის თანხმობისა, სახალხო დამცველი თავს იკავებს არასრულწლოვნის ჯანმრთელობის მდგომარეობის შესახებ ინფორმაციის გავრცელებისგან, თუმცა, აღნიშნავს, რომ ბავშვის ფსიქო-ემოციური მდგომარეობა, მათ შორის ოჯახთან ურთიერთობის თვალსაზრისით ამ ეტაპზე დამაკმაყოფილებელია. არასრულწლოვანი ჩართულია განათლების მიღების პროცესში და მისი ძირითადი სამედიცინო და სოციალური საჭიროებები უზრუნველყოფილია", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებგვერდზე.