სახელმწიფო ინსპექტორის კანდიდატების შერჩევა დარღვევით მოხდა
თბილისი. „საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია" მოუწოდებს საქართველოს პარლამენტს, მხარი რ დაუჭიროს სახელმწიფო ინსპექტორის შესარჩევი საკონკურსო კომისიის დებულების დარღვევით გამოვლენილ კანდიდატებს.
„2019 წლის 1 ივნისს, სახელმწიფო ინსპექტორის შესარჩევმა საკონკურსო კომისიამ, საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ინსპექტორობის ორი კანდიდატი - ვალერი ლომუაშვილი და ლონდა თოლორია წარუდგინა. საია-ს მიაჩნია, რომ ინსპექტორობის კანდიდატების შერჩევის დროს კომისიამ დებულებით განსაზღვრული წესი დაარღვია", - აღნიშნულია საია-ს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში. შესაბამისად, საია მოუწოდებს საქართველოს პარლამენტს, მხარი არ დაუჭიროს სახელმწიფო ინსპექტორის შესარჩევი საკონკურსო კომისიის დებულების დარღვევით გამოვლენილ რომელიმე კანდიდატს.