გორის ტურისტული პოტენციალი
შიდა ქართლი. 30 აგვისტოს, გორის დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში გაიმართა შეხვედრა თემაზე: გორის ტურისტული პოტენციალი და ტურისტული ბიზნესის განვითარება, როგორც ისტორიულ-სანახაობრივი კუთხით, ასევე სპორტის მიმართულებით.
გორის მუნიციპალიტეტის ტურისტულ პოტენციალში მოიაზრება სამკურნალო ტურიზმი - კურორტი გორიჯვარი (რესპუბლიკური მასშტაბის ბალნეოლოგიური კურორტი); ტანას ხეობა, სადაც მდებარეობს უძველესი ქართული ხუროთმოძღვრების ძეგლი ვერეს ციხე და მონასტერი, ტანას ხეობაში მდებარე უნიკალური ჩანჩქერი, რომელიც ზამთრის პერიოდში იყინება და საინტერესოა ექსტრემალური ტურიზმის მოყვარულთათვის; ასევე - კლდეში ნაკვეთი უძველესი ქალაქი უფლისციხე და მრავალი სხვა უნიკალური ადგილი, რაც მთლიანობაში ხელსაყრელ გარემოს ქმნის ტურიზმის განვითარებისათვის.
შეხვედრას ესწრებოდნენ: გორის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე ზვიად ხმალაძე, საკრებულოს უფროსი სპეციალისტი ეკა ჯაფიაშვილი, სამოქალაქო საზოგადოების და კერძო სექტორის წარმომადგენლები, ჟურნალისტები და მოქალაქეები.