სამართლიანი არჩევნები აჭარის უმაღლესი საარჩევნო კომისიის კონკურსების შესახებ
თბილისი. სამართლიანი არჩევნები ეხმაურება 2015 წლის ივლისში, აჭარის უმაღლესი საარჩევნო კომისიის (უსკო) წევრების არჩევნებს.
„მიგვაჩნია, რომ უსკოს წევრებად არჩეული სამივე პირის პოლიტიკური ასოციაცია ამა თუ იმ პარტიასთან სრულიად აშკარაა და შესაბამისად, ვფიქრობთ, რომ სწორედ პოლიტიკური ნიშნით მოხდა მათი არჩევა უმაღლესი საბჭოს მიერ. ... გარდა ამისა, საკონკურსო კომისია, რომელიც აჭარის მთავრობის აპარატისა 5 წევრისა და არასამთავრობო სექტორის 2 წარმომადგენლისგან შედგება, ვერ უზრუნველყოფს რეალურ პარიტეტს...", ნათქვამია ორგანიზაციის განცხადებაში.