ომბუდსმენი 2015 წლის საქმიანობის ანგარიშის პრეზენტაცია
თბილისი. 9 თებერვალს, ომბუდსმენმა საქართველოს მთავრობისა და პარლამენტის წევრებს, საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატიური კორპუსის, საერთაშორისო ორგანიზაციების, მედიისა და საზოგადოების წარმომადგენლებს 2015 წლის საქმიანობის ანგარიში წარუდგინა.
„მნიშვნელოვან მოვლენათა შორის აღსანიშნავია საქართველოს სახალხო დამცველის არჩევა ადამიანის უფლებათა დაცვის ეროვნული ინსტიტუტების საერთაშორისო საკოორდინაციო კომიტეტის ბიუროს სრულუფლებიან წევრად; ასევე, ევროკავშირთან ვიზალიბერალიზაციისა და ასოცირების დღის წესრიგით გათვალისწინებული სამოქმედო გეგმების შესრულებაზე პასუხისმგებელ უწყებათშორის კომისიებში, საქართველო-ევროკავშირს შორის ადამიანის უფლებათა დიალოგი, აშშ-საქართველოს შორის სტრატეგიული პარტნიორობის ქარტიის დემოკრატიისა და მმართველობის ჯგუფში მუშაობა", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.