„წინ 2016 წლის საპარლამენტო არჩევნებია...“
თბილისი. საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია (საია) აქვეყნებს ირმა პავლიაშვილის ბლოგპოსტს: „წინ 2016 წლის საპარლამენტო არჩევნებია..."
„წინ ცხელი ზაფხული გველოდება... განსხვავებით 2012 წლის პარლამენტის არჩევნებისგან, როდესაც ორი პოლუსი იყო პოლიტიკურ ასპარეზზე, დღეს მრავალფეროვანი პოლიტიკური სპექტრია წარმოჩენილი დასავლური და პრო-რუსული ღირებულებებით და 8 ივნისს დაიწყება ოფიციალური რბოლა, 4 თვიანი რბოლა გამარჯვებისთვის საარჩევნო სისტემით, რომელსაც თამამად შეიძლება დავარქვათ „გამარჯვებულს მიაქვს ყველაფერი."