გამჭვირვალობისა და კეთილსინდისიერების ამაღლების სტრატეგიის და სამოქმედო გეგმის საჯარო განხილვა
თბილისი. 21 მარტს, IDFI-მ საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროსთან ერთად გამართა „საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს გამჭვირვალობისა და კეთილსინდისიერების ამაღლების სტრატეგიის და სამოქმედო გეგმის საჯარო განხილვა”.
„დისკუსიის მიზანი იყო ადგილობრივი და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებისთვის სტრატეგიის პროექტის წარდგენა და მათი შეფასებების და რეკომენდაციების მიღება.
... სტრატეგია და სამოქმედო გეგმა მოიცავს 4 პრიორიტეტულ მიმართულებას: 1. სამინისტროში ეთიკის და კეთილსინდისიერების არსებული მექანიზმების გაუმჯობესება; 2. გამჭვირვალობის და საზოგადოებრივი ჩართულობის გაზრდა; 3. ადამიანური რესურსების მართვის სისტემის გაუმჯობესება; და 4. დაგეგმვის, მონიტორინგის და შიდა ფინანსური კონტროლის სისტემის დახვეწა", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.