„საჯარო და კერძო სექტორებს შორის დიალოგის ხარისხის კონტროლი საქართველოში“
უკრაინა. 19-21 აპრილს, კიევში გამართულ ღონისძიებაზე IDFI-ის საჯარო პოლიტიკის მიმართულების ხელმძღვანელმა თამარ იაკობიძემ წარმოადგინა შედეგების პრეზენტაცია პროექტისა „საჯარო და კერძო სექტორებს შორის დიალოგის ხარისხის კონტროლი საქართველოში".
„პროექტი ხორციელდება IDFI-ის მიერ USAID/Georgia / G4G-ის მხარდაჭერით და იგი იყენებს უნიკალურ მიდგომას საჯარო-კერძო დიალოგის მასშტაბისა და ხარისხის გასაზომად.
ღონისძიებაში მონაწილეობს 30 კოორდინატორი აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებიდან. ისინი თითოეული ქვეყნისთვის შეიმუშავებენ რეკომენდაციებს შემდეგი ხუთი მიმართულებით: ინვესტიციები და ბიზნეს-კლიმატი, ფინანსების ხელმისაწვდომობა, ბაზრის ხელმისაწვდომობა, ინოვაცია და ტრენინგი, გადასახადები და საბაჟოს საკითხები. რეკომენდაციები დაეფუძნება თითოეულ ქვეყანაში წინასწარ ჩატარებულ საჯარო-კერძო დიალოგებს", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.