არჩევნები 2017: საია-ს საინფორმაციო ბიულეტენი #3
თბილისი. საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია (საია) წარმოადგენს საინფორმაციო ბიულეტენს #3, რომელშიც მოცემულია საქართველოში არსებული წინასაარჩევნო გარემოს მონიტორინგის შედეგები.
მონიტორინგი ხორციელდება USAID-ის მიერ მხარდაჭერილი პროექტის, „საქართველოში კონკურენტული, სამართლიანი და ინკლუზიური საარჩევნო გარემოს ხელშეწყობა 2016-2018 საარჩევნო ციკლისთვის" ფარგლებში, საქართველოს 8 რეგიონში: აჭარაში, გურიაში, იმერეთში, შიდა ქართლში, ქვემო ქართლში, კახეთში, მცხეთა-მთიანეთსა და სამეგრელოში.
ახალი საინფორმაციო ბიულეტენი მოიცავს შემდეგ საკითხებს: საარჩევნო შტაბზე თავდასხმის ფაქტი; თავისუფლების უკანონო აღკვეთის სავარაუდო ფაქტი; პარლამენტში გენდერული კვოტის შესახებ კანონპროექტის საკომიტეტო განხილვები და სხვა.