საქართველოს რეფორმების უფრო ამბიციური გეგმის დასახვა მართებს
თბილისი. 23 იანვარს ღია მმართველობის პარტნიორობის (OGP) მხარდამჭერმა გუნდმა (Support Unit) სტატია გამოაქვეყნა. მასში ნათქვამია, რომ საქართველოს, როგორც OGP-ის თავმჯდომარე ქვეყანას რეფორმების უფრო ამბიციური გეგმის დასახვა მართებს.
„დამოუკიდებელმა ანგარიშგების მექანიზმმა (IRM) საქართველოს ღია მმართველობის პარტნიორობის მესამე (2016-2017 წლების) სამოქმედო გეგმის განხორციელება შეაფასა და განსაზღვრა, რომ მიუხედავად გარკვეული წარმატებებისა, რომლებსაც ქვეყანამ OGP-ის დღის წესრიგის განხორციელებაში მიაღწია, მთავრობამ, OGP-ის წამყვანი თანათავმჯდომარის სტატუსში, მეტი გარდამავალი რეფორმა უნდა განახორციელოს, რათა მოქალაქეთა ჩართულობისა და საჯარო ანგარიშვალდებულების პრაქტიკა ხელისუფლების ყველა შტოში დამკვიდრდეს", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებგვერდზე.