სახალხო დამცველმა პარლამენტში 2017 წლის ანგარიში წარადგინა
თბილისი. 2018 წლის 30 აპრილსა და 1 მაისს საქართველოს სახალხო დამცველმა ნინო ლომჯარიამ საქართველოს პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტში 2017 წლის ადამიანის უფლებათა და თავისუფლებათა მდგომარეობის შესახებ ანგარიში მიმოიხილა და მასში ასახული რეკომენდაციები წარადგინა.
სახალხო დამცველმა აღნიშნა, რომ მიუხედავად ანგარიშის ფორმატის შემცირებისა, არცერთი მნიშვნელოვანი ინფორმაცია, განხილვის საგანი, შესწავლილი თუ გამოვლენილი პრობლემა არ დაიკარგება და ზედმიწევნით აისახება სპეციალურ ანგარიშებში, სადაც ადამიანის უფლებათა დაცვის მიმართულებით არსებული თითოეული შემთხვევა თემატურად იქნება ჩაშლილი.