EMC ეხმიანება საქართველოს პარლამენტის მიერ შრომის უსაფრთხოების კანონის მიღებას
თბილისი. ადამიანის უფლებების სწავლებისა და მონიტორინგის ცენტრი (EMC) ეხმიანება საქართველოს პარლამენტის მიერ შრომის უსაფრთხოების კანონის მიღებას.
„EMC დადებითად აფასებს და მიესალმება საქართველოს პარლამენტის მიერ 2019 წლის 19 თებერვალს მიღებულ საკანონმდებლო ცვლილებებს „შრომითი უსაფრთხოების კანონში", რომელიც დასაქმებულთა შრომითი უსაფრთხოების უზრუნველსაყოფად მნიშვნელოვან წინგადადგმულ ნაბიჯს წარმოადგენს. თუმცა მიიჩნევს, რომ აღნიშნული არასაკმარისია დასაქმებულთა შრომითი უფლებების ეფექტური დაცვისთვის და ამ მიმართულებით კიდევ ბევრი ქმედითი ნაბიჯია გადასადგმელი", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებგვერდზე.