პარლამენტები როგორც ღია მმართველობის რეფორმის მონაწილე მხარეები
თბილისი. ვესტმინსტერის დემოკრატიის ფონდის (WFD) ორგანიზებით 9 და 10 დეკემბერს გაიმართა ონლაინ კონფერენცია, რომელსაც ვირტუალური სასწავლო ტურის ფორმატი ჰქონდა.
„ვირტუალური სასწავლო ტური მიზნად ისახავდა საპარლამენტო ღიაობის შესახებ გამოცდილების გაზიარებას; ტურის ფარგლებში, 10 დეკემბერს, კონფერენციის მონაწილეებთან საქართველოს საპარლამენტო ღიაობის გამოცდილებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მიერ საპარლამენტო ღიაობის პროცესის ხელშეწყობის შესახებ, მოხსენება გააკეთა, ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) ღია მმართველობის მიმართულების ხელმძღვანელმა, დავით მაისურაძემ“, ნათქვამია ორგანიზაციის ვებგვერდზე.