ვიზიტი სოფელ ჩხაკაურას თემის ქალთა თვითდახმარების ჯგუფთან
გურია. 2 მაისს, „ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების პროექტის“ ფარგლებში, ჩოხატაურის რაიონის სოფელ ჩხაკაურას თემში ჩამოყალიბებულ ქალთა თვითდახმარების ჯგუფს გაეროს ქალთა ორგანიზაციის წარმომადგენლები და ნორვეგიის სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში ჰელენ სანდ ანდრესენი ეწვივნენ.
„სტუმრებმა სოფლად მცხოვრები ქალებისგან მოისმინეს აღნიშნულ პროექტში ჩართულობის უპირატესობებისა და ადგილობრივ დონეზე არსებული საჭიროებების შესახებ, რომელთა გადაჭრას ისინი საერთო ძალებით ცდილობენ“.
პროექტს „ფონდი ტასო“ გაეროს ქალთა ორგანიზაციის (UN Women) და ნორვეგიის მთავრობის მხარდაჭერით, შიდა ქართლის, სამეგრელოს, გურიის, იმერეთისა და რაჭა-ლეჩხუმის რეგიონებში ახორციელებს.