თბილისი. გაეროს ბავშვთა ფონდი განაგრძობს ძალადობის მსხვერპლი ბავშვების ფსიქოლოგიურ-სოციალური ცენტრის მხარდაჭერას. ცენტრი 2022 წლის მარტში ამოქმედდა ესტონეთის მთავრობის მხარდაჭერით და მისი მიზანია ბავშვზე მორგებულ სივრცეში საგამოძიებო მოქმედებების განხორციელება და სექსუალური ძალადობის მსხვერპლი ბავშვებისთვის სარეაბილიტაციო მომსახურებების მიწოდება.
26 სექტემბერს, ბავშვთა უფლებების საკითხებზე მომუშავე უწყებათაშორისი კომისიის კოორდინირებით და საქართველოს სასამართლო ხელისუფლებასთან თანამშრომლობით, გაიმართა საკონსულტაციო შეხვედრა, რომლის მიზანი იყო არსებული პრაქტიკის მიმოხილვა, გამოწვევებზე და მათი გადაჭრის გზებზე მსჯელობა.