კონკურსი მოსწავლეთა გააქტიურების მიზნით
სამცხე–ჯავახეთი. 17 აგვისტოს, ახალციხის ახალგაზრდულმა ცენტრმა ახალციხის მუნიციპალიტეტის სკოლების მოსწავლეებისთვის აივ-შიდსის პრევენციაზე კონკურსი გამოაცხადა. კონკურსი გაიმართება  „ერთობლივი ადვოკატირება აივ-პრევენციისათვის ახალციხის მუნიციპალიტეტში" პროექტის ფარგლებში და მასში მონაწილეობის შესაძლებლობა აქვს  ახალციხის სკოლების მე-8 - მე-12 კლასის მოსწავლეებს.
საკონკურსო ნამუშევრებს ესეს, ნახატის, ან ვიდეო-რგოლის სახით, მონაწილეები 14 სექტემბრამდე წარმოადგენენ. ნამუშევარში უნდა იყოს გამოკვეთილი აივ-შიდსის პრობლემის იდენტიფიცირება და მისი ეფექტური გადაჭრის გზები.
კონკურსში გამოვლენილი სამი გამარჯვებული დაჯილდოვდება ფასიანი საჩუქრებით.კონკურსი მიზნად ისახავს მოსწავლე-ახალგაზრდობის გააქტიურებას და მათი ინფორმირებულობის გაზრდას.