• დაწყების თარიღი: 29.11.2012
(1)აშშ საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს მიერ დაფინანსებული პროექტებისთვის აშშ-ს გენერალური ინსპექტორის ოფისის მიერ გამოცემული უცხოელი გრანტის მიმღებების მიერ მოწვეული აუდიტორების სახელმძღვანელო მითითებების და აშშ სახელმწიფო აუდიტის სტანდარტების შესაბამისად. (2) დანარჩენი პროექტებისთვის კი აუდიტის საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისად.
კონტრაქტორი შერჩევით შეამოწმებს ფინანსურ ანგარიშგებაში მოცემული თანხების სისწორეს და მათ დამადასტურებელ დოკუმენტაციას, შეაფასებს ბუღალტრული აღრიცხვის სისტემას და მენეჯმენტის მიერ გაკეთებულ შეფასებებს და განმარტებებს. აუდიტორი თავის მიგნებებს და შესაბამის რეკომენდაციებს მენეჯმენტისთვის წერილის ფორმით წარმოადგენს.