თემა მოიცავს 3 ვიდეოს, რომელიც ეხება თვითპრეზენტაციის 4 ინსტრუმენტს: CV, სამოტივაციო წერილი, გასაუბრება, „ლიფტში სასაუბრო.“ ვიდეოებში საუბარი არის როგორ უნდა გამოვიყენოთ თითოეული ინსტრუმენტი ეფექტურად
ადამიანის უფლებების თემა მოიცავს შემდეგ საკითხებს: ადამიანის უფლებების ისტორიული განვითარება, ადამიანის უფლებების ტიპები და სახეები, ადამიანის უფლებების დაცვის მექანიზმები, როგორ ვისარგებლოთ ჩვენი უფლ
კრიტიკული აზროვნება აერთიანებს 4 ვიდეოს, სადაც გადმოცემული არის კრიტიკული აზროვნების ანუ, ფილოსოფიის მთავარი კითხვები, რომელიც ანტიკური ხანის საბერძნეთში ჩამოყალიბდა და საფუძვლად დაედო მთლიანად ფილოსო
სახელმწიფო და ხელისუფლების თემა მოიცავს 3 ვიდეოს, რომლებიც ეხება შემდეგ საკითხებს: სახელმწიფოს მოწყობის ტიპები და ფუნქციები, სამართლებრივი სახელმწიფოს მახასიათებლები, სახელმწიფოს მმართველობის ფორმები ...
სამოქალაქო საზოგადოების განვითარება აერთიანებს 2 ვიდეოს და აღწერს როგორ მოხდა სამოქალაქო საზოგადოების ჩამოყალიბება და განვითარება მსოფლიოში და მათ შორის საქართველოში
ვიდეოში გადმოცემული სამოქალაქო ღირებულებების არსი და მისი განვითარების ეტაპები, ასევე რა ღირებულებებს უნდა ატარებდეს კარგი მოქალაქე თანამედროვე სამყაროში.