თბილისი. პლატფორმაში „არა ფობიას!" შემავალი არასამთავრობო ორგანიზაციები განცხადებას ავრცელებენ 2013 წლის 17 მაისს აქციის დარბევაში მონაწილე პირების გამართლებასთან დაკავშირებით.
თბილისი. ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) ორგანიზებით გაიმართა დისკუსია სახელწოდებით „2016 წლის სახელმწიფო ბიუჯეტის კანონის პროექტის საჯარო განხილვა".
სამეგრელო. ასოციაცია „ათინათის” პროგრამა „მომავლის თაობის” ფარგლებში, სოფელ ლეხაინდრაოს საჯარო სკოლის მეათე კლასმა სიღარიბის დაძლევის დღის აღსანიშნავად სასკოლო პროექტი განახორციელა.
თბილისი. „საერთაშორისო გამჭვირვალობა საქართველო" საქმის განაწილების ელექტრონული წესის შემოღებასთან დაკავშირებით იუსტიციის მინისტრის კრიტიკას ეხმაურება.
შიდა ქართლი. გორის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტში პროექტ „უცნობი საბჭოთა ისტორიების” ფარგლებში საბჭოთა წარსულის კვლევის ლაბორატორიის (SOVLAB) დირექტორმა ჩაატარა ტრენინგი ზეპირი ისტორიების შესახებ.
თბილისი. 22 ოქტომბერს, ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - პროექტის „პროფესიული განათლება ეკონომიკის განვითარებისთვის" საგრანტო კონკურსის ნახევარფინალისტებთან შეხვედრა გაიმართა.
თბილისი. არასამთავრობო ორგანიზაციები ეხმაურებიან უკრაინულ ვებგვერდზე წამების ამსახველი ვიდეო მასალი გავრცელების, ასევე აღნიშნული ვიდეოების თბილისსა და ზუგდიდში საჯარო ჩვენებას.