თბილისი. 16 არასამთავრობო ორგანიზაცია და სამოქალაქო სექტორის ნაწილი ,,საქართველოს რკინიგზელთა ახალი პროფესიული კავშირის" მხარდამჭერ მიმართვას ავრცელებს.
„შეშფოთებას გამოვთქვამთ სს „საქართველოს რკინიგზის" ადმინისტრაციის მიერ კომპანიაში ასოციაციის თავისუფლების უხეშად დარღვევის ფაქტების და 2014 წლის 3 დეკემბერს გაფიცვის შედეგად მიღწეული შეთანხმების შეუსრულებლობის გამო. მოვითხოვთ, შეწყდეს რკინიგზელთა ახალი პროფესიული კავშირის ლიდერების, აქტივისტებისა და წევრების დევნის, უსამართლო დისციპლინური დასჯის და დისკრიმინაციის პოლიტიკა", ნათქვამია მიმართვაში. სრულად...