გამჭვირვალობის ანგარიში: „სახელმწიფო შესყიდვები 2013–2014 წლებში“...
თბილისი. საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველო აქვეყნებს ანგარიშს: „სახელმწიფო შესყიდვები 2013–2014 წლებში: როგორ და რაში იხარჯება ბიუჯეტი".
ბოლო ხუთი წლის განმავლობაში განხორციელებულმა ძირეულმა რეფორმებმა საქართველოს სახელმწიფო შესყიდვების სისტემა მსოფლიოში ერთ-ერთ ყველაზე გამჭვირვალედ აქცია, რასაც „საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველომ" და არაერთმა საერთაშორისო ორგანიზაციამ მაღალი შეფასება მისცა. თუმცა „სახელმწიფო შესყიდვების სისტემის ღიაობა და გამჭვირვალობა ყოველთვის არ ნიშნავს იმას, რომ სისტემა ასეთივე წარმატებით უზრუნველყოფს სახსრების დაზოგვას, სათანადო კონკურენციას და ა.შ.
ახალ ანგარიშში „საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველო" წარმოგიდგენთ 2013-2014 წლებში სახელმწიფო შესყიდვების კუთხით გამოვლენილ საინტერესო ტენდენციებს, პრობლემებს და მათი გადაჭრის კონკრეტულ გზებს", ნათქვამია ვებგვერდზე.