გორის მერიაში ოჯახში ძალადობის აღკვეთაზე ორიენტირებული კომისია იქმნება
შიდა ქართლი. გორის მუნიციპალიტეტის მერიაში იქმნება ქალთა მიმართ ძალადობის ან/და ოჯახში ძალადობის აღკვეთის საკითხებზე უწყებათაშორისი კომისია, რომელსაც გორის მერის მოადგილე, პაატა ივანიშვილი უხელმძღვანელებს.
პროექტი, რომლის ფარგლებშიც აღნიშნული იდეის განხორციელება გახდა შესაძლებელი, ქალთა საინფორმაციო ცენტრს ეკუთვნის. ორგანიზაციის ხელმძღვანელის, ელენე რუსეცკის განმარტებით, ეს არის უპრეცენდენტო შემთხვევა, როდესაც სხვადასხვა დაწესებულების წარმომადგენლებით დაკომპლექტებული ჯგუფი მსგავსი საკითხების მოგვარების პროცესში მუნიციპალურ დონეზე ერთვება.
გორამდე უწყებათაშორისი კომისია ზუგდიდში შეიქმნა. პროექტის ფარგლებში გათვალისწინებულია მსგავსი ჯგუფების ჩამოყალიბების ხელშეწყობა საქართველო სხვა ქალაქებშიც.