საქართველოს ეკონომიკური ტრანსფორმაცია: დამოუკიდებლობის 20 წელი
თბილისი. 28 ივნისს  „‎ევროპული ინიციატივა - ლიბერალური აკადემია თბილისმა" კვლევითი პროექტის შუალედური ანგარიშის პრეზენტაცია გამართა. ანგარიშში „საქართველოს ეკონომიკური ტრანსფორმაცია: დამოუკიდებლობის 20 წელი" მომიხილულია ქვეყნის ტრანსფორმაციის ეკონომიკური მახასიათებლები და საკვლევი პერიოდი პირობითადნ ორ ნაწილად არის დაყოფილი: ვარდების რევოლუციამდე და ვარდების რევულუციის შემდეგ.  ანგარიშში ასევე მითითებულია, რომ „2003 წლის შემდგომი პროცესები უფრო სიღრმისეულადაა განხილული, მითუმეტეს რომ  „ვარდების რევოლუციის” შემდეგ რვა წელი გავიდა, რაც შეჯამებისთვის გარკვეულ საფუძველს ქმნის".
შუალედური ანგარიში მომზადდა ფონდ „ლიბერალური აკადემია – თბილისის" პროექტის „ტრანსფორმაცია საქართველოში – მნიშნველოვანი შედეგები" ფარგლებში, რომელიც დაფინანსებულია „აღმოსავლეთ–დასავლეთის მართვის ინსტიტუტის მიერ (EWMI)” მიერ, აშშ–ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს სახსრებით.