IDFI: ინფორმაცია 2008 წლის აგვისტოს რუსეთ-საქართველოს ომის შესახებ
თბილისი. ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი (IDFI) რუსეთ-საქართველოს 2008 წლის აგვისტოს ომის მე-7 წლისთავთან დაკავშირებით, დაღუპული და დაჭრილი სამხედრო და სამოქალაქო პირების, მათი ოჯახებისათვის სახელმწიფოს მიერ გაწეული დახმარების შესახებ მონაცემებს ავრცელებს.
აღნიშნული მონაცემები ინსტიტუტის მიერ წარმოდგენილია, საქართველოს სხვადასხვა საჯარო დაწესებულებიდან (თავდაცვის სამინისტრო, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტრო, იუსტიციის სამინისტრო) მოწოდებული დოკუმენტაციასა და პროაქტიულად ოფიციალურად განთავსებულ ინფორმაციაზე დაყრდნობით.