თბილისი. ორგანიზაცია „მწვანე ალტერნატივა" ავრცელებს შენიშვნებსა და კომენტარებს თბილისის მერიის მიერ გავრცელებული თბილისის გარემოსდაცვითი სტრატეგიის (2015–2020) დოკუმენტის შესახებ.
„დოკუმენტი ზოგადი ხასიათისაა. მართალია, ქალაქში არსებული პრობლემების აღწერა შეესაბამება არსებულ სიტუაციას, მათი გადაჭრის გზები და მიდგომები არ არის ჩამოყალიბებული. ეს დოკუმენტის მთავარ ნაკლოვანებას წარმოადგენს, ვინაიდან, სწორედ ამ გზებით უნდა მიაღწიოს ქალაქმა დასახულ მიზნებს. ამასთან, ბუნდოვანია დროში გაწერილად მოსალოდნელი შედეგები და სტრატეგიის განხორციელების კავშირი ქალაქის ბიუჯეტის ფორმირებასთან, არ მოიცავს ანგარიშგებისა და შეფასების ინდიკატორებს, რაც საბოლოო ჯამში გაართულებს როგორც დოკუმენტის შესრულებას, ასევე მის მონიტორინგს და განხორციელების შეფასებას", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებგვერდზე.