„კაცებიც დეკრეტულ შვებულებაში“...
„საქართველოს ამჟამინდელი კანონმდებლობით, კერძო სექტორში დასაქმებულ დედასა და მამას შეუძლიათ ისარგებლონ 730-დღიანი დეკრეტული შვებულებით, თუმცა კანონი დამსაქმებელს არ ავალდებულებს დასაქმებული ქალისა თუ კაცის დეკრეტული შვებულების ანაზღაურებას - კერძო სექტორში დასაქმებული დედა გარანტირებულად იღებს მხოლოდ სახელმწიფოს ერთჯერად ფულად დახმარებას, რომელიც არ აღემატება 1000 ლარს.
კერძო სექტორისგან განსხვავებით, საჯარო სამსახურში დასაქმებულ დედას და მამას შეუძლიათ, გაიყონ 183-დღიანი სრულად ანაზღაურებადი დეკრეტული შვებულება. მიუხედავად ამისა, ბოლო 18 თვის განმავლობაში, საქართველოს 19 სამინისტროში დეკრეტული შვებულებით ისარგებლა 211 ქალმა და არცერთმა კაცმა"....