გამჭვირვალობის გამოკითხვის შედეგების ანალიზი
თბილისი. „საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველომ" 2016 წლის 16-28 მარტს მთელი ქვეყნის მასშტაბით გამართული გამოკითხვა ჩაატარა, რომელიც ორგანიზაციის დაკვეთით, „კავკასიის კვლევითი რესურსების ცენტრმა” (CRRC) განახორციელა. გამოკითხვაში მონაწილეობა 2032 ადამიანმა მიიღო.
„შედეგების ანალიზით დგინდება, რომ თვითმმართველი ქალაქების მოსახლეობა გაცილებით უფრო ნეგატიურად აფასებს ადგილობრივი თვითმმართველობის მუშაობას, ვიდრე დანარჩენი მუნიციპალიტეტების ელექტორატი - მუნიციპალიტეტის გამგებლის/საკრებულოს საქმიანობას:
კითხვაზე, თუ ვინ გამოხატავს მოქალაქეების ინტერესებს ყველაზე მეტად, გამოკითხულთა 7% ასეთად მუნიციპალიტეტის საკრებულოს მიიჩნევს, თვითმმართველ ქალაქებში კი ამავე კითხვაზე დადებითი პასუხი საკრებულოსთან დაკავშირებით მხოლოდ 3%-მა გასცა", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.