გიორგი კლდიაშვილმა OGP-ის მმართველი კომიტეტის წევრობის 3 წლიანი ვადა დაასრულა
თბილისი. ღია მმართველობის პარტნიორობა (OGP) მიზნად ისახავს წევრ სახელმწიფოებში სამთავრობო უწყებების ანგარიშვალდებულების გაზრდას, ღიაობისა და გამჭვირვალობის სტანდარტების ამაღლებას და გადაწყვეტილების მიღების პროცესში მოქალაქეთა ჩართულობის გაძლიერება.
„IDFI OGP-ის საქმიანობაში 2011 წლიდან აქტიურად არის ჩართული და ადვოკატირებას უწევს ხელისუფლების ღიაობის და მოქალაქეთა ჩართულობის სხვადასხვა ინიციატივას. IDFI-ს აღმასრულებელი დირექტორი გიორგი კლდიაშვილი კი, რომელიც OGP-ის ერთ-ერთ გლობალურ მხარდამჭერს და სახეს წარმოადგენს, 2017 წლის ივნისში აირჩიეს მმართველი კომიტეტის წევრად, როგორც სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენელი. 2020 წლის ოქტომბერში ამოიწურა IDFI-ის აღმასრულებელი დირექტორის, გიორგი კლდიაშვილის OGP-ის მმართველი კომიტეტის წევრობის ვადა“, ნათქვამია ორგანიზაციის ვებგვერდზე.