ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს 2021 წლის 21 იანვრის გადაწყვეტილების მიმოხილვა
თბილისი. საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის (საია) ინფორმაციით, 21 იანვარს ადამიანის უფლებათა ევროპულმა სასამართლომ გამოაცხადა გადაწყვეტილება საქმეზე საქართველო რუსეთის წინააღმდეგ (II). აღნიშნული გადაწყვეტილება 2008 წლის აგვისტოში რუსეთსა და საქართველოს შორის მიმდინარე შეიარაღებული კონფლიქტის დროს მომხდარ ადამიანის უფლებათა დარღვევებს შეეხება.
„წინამდებარე დოკუმენტის მიზანია, მოკლედ მიმოიხილოს გადაწყვეტილების მნიშვნელოვანი სამართლებრივი ასპექტები და საზოგადოებას, ასევე, სხვა დაინტერესებულ პირებს მიაწოდოს ინფორმაცია გადაწყვეტილების შინაარსთან დაკავშირებით დასმულ კითხვებზე“, ნათქვამია ორგანიზაციის ვებგვერდზე.