ბათუმი. აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრომ არ დააკმაყოფილა EMC-ისა და „საზოგადოება ბათომის“ მოთხოვნა, შეჩერდეს 19 სართულიანი (3 მიწის ქვეშ) სასტუმროს მშენებლობა კულტურული მემკვიდრეობის ძეგლის ტერიტრიაზე ბათუმის ბულვარში.
„ამ გადაწყვეტილებით სამინისტრომ არ გაითვალისწინა, რომ მშენებლობით შეუქცევადი ზიანი ადგება კულტურული მემკვიდრეობის ძეგლს, რომელის მნიშვნელობა და ღირებულება ქალაქისთვის შეუფასებელია. ხელოვნებათმცოდნეები თამარ ამაშუკელი და თათია ღვინერია საუბრობენ ბათუმის ბულვარზე, როგორც კულტურული მემკვიდრეობის ძეგლზე“.