თბილისი. გენდერული თანასწორობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭოს ინიციატივითა და გაეროს ქალთა ორგანიზაციის ტექნიკური მხარდაჭერით, საქართველოს საზოგადოებრივ მაუწყებელში სექსუალური შევიწროების პრევენციისა და რეაგირების მექანიზმი დაინერგა.
„საზოგადოებრივ მაუწყებელში სექსუალური შევიწროების პრევენციისა და რეაგირების მექანიზმის ეფექტიანი მუშაობისათვის, დაგეგმილია ტრენინგების სერია სექსუალური შევიწროების საკითხებზე, მაუწყებლის თანამშრომლებისთვის.
ინიციატივა გაეროს ქალთა ორგანიზაციის პროექტის „კარგი მმართველობა გენდერული თანასწორობისთვის საქართველოში“ ფარგლებში ხორციელდება, რომელიც ნორვეგიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს მიერაა მხარდაჭერილი“.