სამეგრელო. გაეროს ქალთა ორგანიზაციისა და გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის მხარდაჭერით, ზუგდიდის ბოტანიკურ ბაღში სამეგრელო - ზემო სვანეთში მცხოვრები ქალების ეკონომიკური გაძლიერებისთვის მიძღვნილი ღონისძიება გაიმართა.
ღონისძიების მთავარი მიზანი იყო სოფლად მცხოვრები ფერმერი ქალების ეკონომიკური გაძლიერება, მერძევე ფერმერი ქალების ნაწარმის პოპულარიზაცია...
შეხვედრა პროექტის „ფერმერ ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების ხელშეწყობა რძის პროდუქტების წარმოების ხელშეწყობის მხარდაჭერით ფერმერთა საველეს სკოლების (FFS) მიდგომების გზით“ ფარგლებში ჩატარდა. პროექტი შვეიცარიის განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება.