თბილისი. გაეროს ბავშვთა ფონდის ინფორმაციით, სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე ბავშვების მიმართ სტიგმის შემცირების კამპანია დაინახე ყველაფერი შედეგებს აჯამებს.
UNICEF-ის მიერ ინიცირებული კამპანიის ფარგლებში 600-მდე სკოლის მოსწავლეს, მშობელსა და პედაგოგს ჩაუტარდა ინკლუზიური განათლების შესახებ საინფორმაციო შეხვედრები, ხოლო სოციალური ქსელების 280,000-ზე მეტმა მომხარებელმა მიიღო შესაბამისი ინფორმაცია. კაპანია მიმართული იყო სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე ბავშვების მიმართ სტიგმის შემცირებისკენ, რათა ყველა ბავშვს, განურჩევლად მათი საჭიროებისა, შეუფერხებლად და თანასწორად მიუწვდებოდეს ხელი ფორმალურ და არაფორმალურ განათლებაზე. პროექტი ნორვეგიის მთავრობის მიერ არის მხარდაჭერილი.
კამპანიის შემაჯამებელი ღონისძიება საქართველოში შეზღუდული შესაძლებლობების ადამიანთა დღეს, 14 ივნისს გაიმართა.