IDFI-მ ქუთაისში საბჭოთა ოკუპაციის თემაზე საჯარო ლექცია გამართა
იმერეთი. 2 ნოემბერს, ქუთაისში, ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტმა, რეგიონული ინიციატივების ცენტრის ,,ნათელი მომავლის“ პროექტის "ახალგაზრდების ინფორმირებულობა ჩართულობის გზით" ფარგლებში, საშემოდგომო სკოლის მონაწილეებისთვის ლექცია გამართა.
ლექციის ფარგლებში, საუბარი შეეხო საბჭოთა ოკუპაციასა და მის შედეგებს საქართველოს მეხსიერებაში. ასევე, დამსწრე ახალგაზრდებს წარედგინათ საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის გამორჩეული პოლიტიკური მოღვაწისა და დიპლომატის, აკაკი ჩხენკელის (1874-1959) მემორიალური ალბომი.