მცხეთა-მთიანეთი. 15 დეკემბერს გაიმართა კონფერენცია - იძულებით გადაადგილება საქართველოს კონტექსტში.
კონფერენცია მიზნად ისახავდა, იძულებით გადაადგილებულ პირთა და საქართველოში მცხორებ უკრაინელ ლტოლვილთა მულტისექტორული და გრძელვადიანი მხარდაჭერის ხელშეწყობას.
კონფერენციის ფარგლებში მოეწყო დევნილი და უკრაინელი ლტოლვილი მეწარმეების გამოფენა, მათი პროდუქციისა და საქმიანობის პოპულარიზების მიზნით.
მცხეთა-მთიანეთის რეგიონული ჰაბი, ესტონეთის ლტოლვილთა საბჭოსთან თანამშრომლობით და ესტონეთის საერთაშორისო განვითარების ცენტრის (ESTDEV) ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს პროგრამას “სამოქალაქო საზოგადოების გაძლიერება - დევნილთა და ლტოლვილთა ხმა საქართველოში”.