თბილისი. 150-ზე მეტმა პროფესიონალმა, სოციალურმა მუშაკმა, მოსამართლეებმა და ადვოკატებმა გაეროს ბავშვთა ფონდის მიერ ორგანიზებულ სამუშაო შეხვედრაში მიიღეს მონაწილეობა.
შეხვედრის მიზანი ბავშვის უფლებათა კოდექსის 26-ე მუხლის ეფექტიანი აღსრულების და ერთგვაროვანი პრაქტიკის ჩამოყალიბების ხელშეწყობაა. კოდექსის 26-ე მუხლი არეგულირებს ბავშვის ოჯახისგან განცალკევების საკითხს და ამას დასაშვებად მიიჩნევს მხოლოდ მაშინ, როცა ბავშვის სიცოცხლეს, ჯანმრთელობას ან უსაფრთხოებას ექმნება მყისიერი საფრთხე, და მაშინაც გადაწყვეტილება სასამართლოს თანხმობით უნდა იქნეს მიღებული. შეხვედრა ევროკავშირის მიერ მხარდაჭერილი პროექტის ფარგლებში განხორციელდა.