მცირე ბიზნესის მხარდამჭერი პროგრამა დაიწყო
კახეთი. „სათემო განვითარების ცენტრმა" პოლონურ არასამთავრობო ორგანიზაცია B4-თან პარტნიორობით კახეთში პროექტის, „ბიზნესი სტარტისთვის" –  განხორციელება დაიწყო.
პროექტის ფარგლებში, პირველ ეტაპზე კონკურსის შედეგად შეირჩა 60 ქალი. ამჟამად კი პროექტის მეორე ეტაპი მიმდინარეობს, რომელიც მოიცავს ნახევარფინალისტი ქალებისთვის ტრენინგების ჩატარებას. სასწავლო სემინარები 6 აგვისტოს დაიწყო და ხვალ დასრულდება.
პროექტი მიზნად ისახავს ხელი შეუწყოს ქალებს მცირე მეწარმეობის დაწყებასა და  თვითდასაქმებას. პროექტის მესამე ეტაპი ბიზნეს პროექტები მომზადებას ითვალისწინებს, რომლის მომზადებაშიც მათ პროექტში ჩართული კონსულტანტები დაეხმარებიან.