წინასაარჩევნო ტელერეკლამის მონიტორინგის შედეგები – 1–30 სექტემბერი
თბილისი. არასამთავრობო ორგანიზაცია „მედია პორტალი" სექტემბრიდან ახორციელებს პროექტს – „ფარული და პოლიტიკური რეკლამის მონიტორინგი 2013 წლის წინასაარჩევნო პერიოდში". პროექტის ფარგლებში „მედია პორტალი" ხუთ სატელევიზიო არხზე (საზოგადოებრივი მაუწყებელი, იმედი, რუსთავი2, მაესტრო, კავკასია) 19:00–დან 24:00 საათის ჩათვლით გასული რეკლამის რაოდენობრივ და თვისობრივ მედიამონიტორინგს ახორციელებს.
მონიტორინგი სექტემბრიდან დაიწყო და პირველ ნოემბრამდე გაგრძელდება. ორგანიზაციამ უკვე გამოაქვეყნა ერთი ანგარიში, რომელიც 1 სექტემრიდან 30 სექტემბრამდე პერიოდს მოიცავს.