ტრენერების ტრენინგი პროექტის „ლიდერთა აკადემია“ ფარგლებში
თბილისი. მიმდინარე წლის 3-5 სექტემბერს პროექტის „ლიდერთა აკადემია" ფარგლებში, რომელსაც პოლონური ორგანიზაცია „ფონდი მდგრადი განვითარებისათვის" ახორციელებს ტყიბულის განვითარების ფონდთან, ასოციაცია CENN-თან, „ელკანასთან" და შავი ზღვის ეკო-აკადემიასთან თანამშრომლობით, ჩატარდა ტრენერების ტრენინგი თბილისში.
ტრენინგს ესწრებოდნენ  ზემოთ აღნიშნული პარტნიორი ორგანიზაციების წარმომადგენლები. ტრენინგის მიზანს  მონაწილეებისათვის ტრენერისათვის საჭირო უნარ-ჩვევების და ცოდნის  გადაცემა წარმოადგენდა. ტრენინგი  ორგანიზაცია "Green Action” და "Foundation for Sustainable Development (FER)”-დან მოწვეული ექსპერტების მიერ ჩატარდა. მონაწილეებს ტრენინგის დასრულების შემდეგ შესაბამისი  სერტიფიკატები გადაეცათ.
პროექტის მომდევნო ეტაპზე დაგეგმილია შერჩეული ტრენერების მიერ ტრენინგის ჩატარება ლიდერობის უნარ-ჩვევებზე ბენეფიციარებისთვის საქართველოს შემდეგი 5 მუნიციპალიტეტიდან: ტყიბული, თერჯოლა, ჭიათურა, ამბროლაური და ქედა.