ხანდაზმულთა კვირეული
აჭარა. პირველ ოქტომბერს საერთაშორისო საზოგადოება ხანდაზმულების საერთაშორისო დღეს აღნიშნავს. საქართველოში კი ხანდაზმულ ქალთა ასოციაცია „ღირსეული სიბერე" ამ დღესთან დაკავშირებით კვირეულს მართავს.
კვირეულის პირველი ღონისძიება ამჟამად მიმდინარეობს. 25 სექტემბერს, სამ საათზე ხანდაზმულთა სოციალური ცენტრში გაიმართა  დისკუსია თემაზე:   ,,თაობები და  მათი   ღირებულებები”.    მოწვეული   იყვნენ ყველა თაობის   ადამიანები:  შვილები, მშობლები     და ბებია-ბაბუები.
ორგანიზაციის ეგდითი 26 სექტემბერს,  მოეწყობა შეხვედრა ვეტერან სპორტსმენებსა და     ახალგაზრდა მოჭადრაკეებს შორის სწრაფ  ჭადრაკში. ასევე, 27  სექტემბერს დაგეგმილია ვიზიტი მუზეუმში, ხოლო 28 სექტემბერს ხანდაზმულთა სოციალური ცენტრში გაიმართება საქველმოქმედო    აქცია     მარტოხელა    მოხუცთა     დასახმარებლად