„საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველოს“ აღმასრულებელი დირექტორი ადამაშვილს და ხაინდრავას ცილისწამებისთვის უჩივის
თბილისი. „საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველოს" აღმასრულებელი დირექტორი ეკა გიგაური არასამთავრობო ორგანიზაცია „პოზიციის" დირექტორს, გურამ ადამაშვილს და მოქალაქე გიორგი ხაინდრავას ცილისწამებისათვის თბილისის საქალაქო სასამართლოში უჩივის.
„...იმედი გვაქვს, საკითხის სასამართლო დავით გადაწყვეტა დაასრულებს სპეკულაციებს საზოგადოებისათვის მტკივნეული 2007 წლის 7 ნოემბრის მოვლენების თემის გამოყენებით და, ამავდროულად, მოახდენს არასამთავრობო ორგანიზაციების მისამართით მსგავსი უსაფუძვლო ბრალდებების პრევენციას. აქვე მოვუწოდებთ ამ პირებს, პატივი სცენ იმ მესაზღვრეების ღირსებას, რომლებიც წლებია ღირსეულად ემსახურებიან საქართველოს და იცავენ სახელმწიფო საზღვარს, რაც, ხშირ შემთხვევაში, მათი სიცოცხლისა და ჯანმრთელობის საფრთხეში ჩაგდებასთან არის დაკავშირებული", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებგვერდზე. სრულად...