IDFI-ს შეთავაზება მთავრობას ადმინისტრაციული ხარჯების შემცირების საკითხზე
თბილისი. ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი მიესალმება მთავრობის გადაწყვეტილებას ე.წ. „ქამრების შემოჭერასა" და ადმინისტრაციული ხარჯების შემცირებასთან დაკავშირებით.
ინსტიტუტი მრავალი წელია სახელმწიფოს მიერ ადმინისტრაციული ხარჯების განკარგვის პროცესის მონიტორინგითაა დაკავებული, იქნება ეს პრემია-დანამატები, ავტოპარკი, მივლინებები თუ სხვა.
ინსტიტუტი მზადაა, საკუთარ „გამოცდილებაზე დაყრდნობით, მთავრობას შესთავაზოს სარეკომენდაციო სახის დოკუმენტის მომზადება, სადაც წარმოადგენს საკუთარ მოსაზრებებს, თუ როგორ უფრო ეფექტური იქნება ადმინისტრაციული ხარჯების შემცირება...", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებგვერდზე. სრულად...