„შესასრულებელი მისია: უვიზო ევროპა საქართველოსთვის“
თბილისი. ჯამპსტარტ ჯორჯია აქვეყნებს ახალ ვიზუალიზაციას: „შესასრულებელი მისია – უვიზო ევროპა საქართველოსთვის".
„საქართველომ ევროკავშირთან სავიზო რეჟიმის გამარტივებისა და რეადმისიის შესახებ ხელშეკრულებას ხელი 2010 წელს მოაწერა. 2013 წლის 25 თებერვალს მას ოფიციალურად გადმოეცა სავიზო რეჟიმის ლიბერალიზაციის სამოქმედო გეგმა (VLAP), რომელიც ორი ფაზისგან შედგება: კანონმდებლობის დახვეწა და მისი განხორციელება. 2015 წლის 8 მაისს ევროკომისიამ გამოაქვეყნა მესამე ანგარიში სამოქმედო გეგმის განხორციელების შესახებ, რომლის თანახმადაც, პროგრამით განსაზღვრული ოთხი მიმართულებით საქართველომ 15 პუნქტიდან 7 სრულად შეასრულა...", ნათქვამია ფერად ინფოზე.