კახეთი. 5 მაისს, „ლოპოტა ლეიქ, სპა & რესორთ"-ში გაიმართა ღია და გამჭვირვალე მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭოსა და საკონსულტაციო ჯგუფის შეხვედრა.
„შეხვედრაზე იმსჯელეს საქართველოს ღია პარლამენტის სამოქმედო გეგმის (2015-2016) ვალდებულებების შესრულებისთვის პარლამენტის რეგლამენტში შესატან ცვლილებების პროექტებზე. შეხვედრაზე რეგლამენტის ცვლილებების პროექტი ასევე წარმოადგინეს: სამოქალაქო საზოგადოების ინსტიტუტმა; საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციამ; ეროვნულ დემოკრატიულმა ინსტიტუტმა (NDI); საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველომ.
IDFI რეგლამენტში ცვლილებების შესატანი პროექტის გაერთიანებულ და საბოლოო ვერსიას ერთი კვირის ვადაში წარუდგენს ღია და გამჭვირვალე მმართველობის მუდმივმოქმედ საბჭოსა და საკონსულტაციო ჯგუფს", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.