„ადმინისტრაციული ხარჯების ზრდა ქვემო ქართლის მუნიციპალურ იურიდიულ პირებში“
თბილისი. „საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველო" მუნიციპალიტეტების არასამეწარმეო (არაკომერციულ) იურიდიულ პირებში მიმდინარე პროცესების შესახებ კვლევას აგრძელებს. ორგანიზაცია ამჯერად ქვემო ქართლის მუნიციპალიტეტების მიერ დაფუძნებულ იურიდულ პირებში არსებულ მდგომარეობას მიმოიხილავს.
„ქვემო ქართლის მუნიციპალიტეტებიდან გამოთხოვილი საჯარო ინფორმაცია იურიდიულ პირებში 2014 წლის 1 მაისის და 2016 წლის 29 თებერვლის მდგომარეობით დასაქმებულთა რაოდენობასა და თვის მანძილზე გასაცემი ხელფასის ოდენობებს ეხება", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.