„კორუფცია და ანტიკორუფციული პოლიტიკა საქართველოში“
თბილისი. საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველო აქვეყნებს მიმიხილვას, რომელიც კორუფციისა და ანტიკორუფციული პოლიტიკის მხრივ განვითარებულ მოვლენებს აფასებს.
„საქართველოს ანტიკორუფციულ კანონმდებლობაში რამდენიმე მნიშვნელოვანი პოზიტიური ცვლილება განხორციელდა, რომელთაგან განსაკუთრებით აღსანიშნავია თანამდებობის პირთა ქონებრივი დეკლარაციების მონიტორინგის სისტემის შემოღება. ასევე წინგადადგმული ნაბიჯი იყო ახალი ეროვნული ანტიკორუფციული სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის მიღება.
ამავე დროს, კანონმდებლობა კვლავაც შეიცავს გარკვეულ ხარვეზებს და პრობლემად ხდება მისი ეფექტური აღსრულება პრაქტიკაში", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.