შეხვედრა აფხაზურ სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლებთან
თბილისი. 13-16 დეკემბერს, სახალხო დამცველმა და სახალხო დამცველის აპარატის წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს ევროპის საბჭოს მიერ ორგანიზებულ ქარულ-აფხაზურ შეხვედრაში.
„შეხვედრას, რომლის მიზანი იყო ინფორმაციის გაცვლა და კონფლიქტით დაზარალებული მოსახლეობის უფლებრივი მდგომარეობის განხილვა, ასევე ესწრებოდნენ ქართული და აფხაზური არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები. თემები მოიცავდა განათლების უფლებას და ადამიანის უფლებების შესახებ ცნობიერების ამაღლებას, გადაადგილების თავისუფლებას და მასთან დაკავშირებულ ჯანმრთელობის უფლებას, ქალთა და ბავშვთა უფლებებს და ასევე, პენიტენციალურ სისტემაში არსებულ მდგომარეობას", ნათქვამია ომბუდსმენის ვებ-გვერდზე.