სახელმწიფო თავდაცვის ანტიკორუფციული ინდექსი 2013 – საქართველოს შედეგები
თბილისი. „საერთაშორისო გამჭვირვალობა – ბრიტანეთის" თავდაცვისა და უსაფრთხოების პროგრამის (TI-DSP) და „საერთაშორისო გამჭვირვალობის" ეროვნული ბიუროების თანამშრომლობის ფარგლებში 2013 წლის 29 იანვარს პირველად გამოქვეყნდა 82 ქვეყნის სახელმწიფო თავდაცვის ანტიკორუფციული ინდექსის შედეგები.
საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველოს
ვებგვერდზე გამოქვეყნებული ინფორმაციის თანახმად, 2013 წლის თავდაცვის ანტიკორუფციული ინდექსის მიხედვით, საქართველო ჯგუფ „D"-შია (კორუფციის მაღალი რისკი) მოქცეული, ანუ ექვსი კატეგორიიდან მეოთხე კატეგორიაში.
აღნიშნულ კატეგორიაში საქართველოს მოხვედრა განაპირობა 2012 წლის განმავლობაში მისი თავდაცვის პოლიტიკის, ფინანსური რესურსებისა და პერსონალის მართვის, ოპერაციული და შესყიდვების პოლიტიკის ანალიზის შედეგებმა.