არასამთავრობოების მიმართვა ევროპულ სასამართლოს...
თბილისი. 29 არასამთავრობო ორგანიზაციამ ადამიანის უფლებათა ევროპულ სასამართლოს „რუსთავი 2-ის" საქმესთან დაკავშირებით მიმართა.
„ორგანიზაციებს მიაჩნიათ, რომ ვინაიდან ეროვნულ დონეზე საქმის განხილვას თან ახლდა არაერთი გარემოება, რაც კითხვის ნიშნის ქვეშ აყენებდა სასამართლოს მიუკერძოებლობას ამ საქმეში და ასევე მიანიშნებდა ხელისუფლების დაინტერესებაზე საქმის შედეგით, მნიშვნელოვანია ადამიანის უფლებათა სასამართლომ განიხილოს ტელეკომპანიის საჩივარი, ხოლო საქმეზე საბოლოო გადაწყვეტილების მიღებამდე, გამოიყენოს დროებითი შეჩერების მექანიზმი", ნათქვამია ერთობლივ განცხადებაში.
წინა კვირას, არასამთავრობო ორგანიზაციები რუსთავი ორის საქმის პროცესის მიმდინარეობას აქტიურად ეხმაურებოდნენ.