წყალდიდობით დაზარალებული მოსახლეობის მხარდაჭერა გრძელდება
თბილისი. 17 მარტს, საქართველოს წითელი ჯვრის საზოგადოებასა და უნგრეთის მთავრობას შორის გაფორმდა ხელშეკრულება, რომელიც მიზნად ისახავს 13-14 ივნისის თბილისის წყალდიდობით დაზარალებული ადამიანების დახმარებას.
„დაზარალებული მოსახლეობის ფსიქოსოციალური მხარდაჭერისთვის მოეწყო ფსიქოსოციალური დახმარების ცენტრი, სადაც პროფესიონალ ფსიქოლოგებთან ერთად ბენეფიციარებს ეძლევათ შესაძლებლობა ჩაერთონ სხვადასხვა აქტივობებში, რაც მათ ეხმარება სტრესთან გამკლავებისათვის საჭირო სპეციალური უნარების განვითარებასა და სტრესის შემსუბუქებაში", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.